Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paní Blanka je pro svět symbolem ušlechtilé elegantní módy. Nádherné vzory, harmonie barev. Energie modelů vycházející z jemných tónů, bohatství kreseb a kombinace materiálů. Schopnost zkombinovat to vše s uměleckým talentem vytváří jedinečný vzhled modelů Blanky Matragi.

 

 Obrazek

Životopis-  Blanka Matragi

 

* 20. února 1953 ve Světlé nad Sázavou

 Obrazek

Svatební šaty, které Blanka Matragi ušila pro dceru ministra se zalíbily dcerám a manželkám diplomatů a nakonec i arabským princeznám. Blanka Matragi si na hlavní Bejrůtské třídě Hamra otevřela módní salón Blanka Haute Couture.

 

Jejími klienty jsou dnes ženy z královských rodin, vysoce postavené ženy v Americe i Evropě a manželky bohatých podnikatelů.Navrhuje především toalety, svatební a zásnubní šaty. Je jednou z mála návrhářek, která se při realizaci svých modelů nemusí ohlížet na to, kolik budou šaty stát. Podstatná je pro ni invence, profesionalita a dokonalé řemeslné zpracování

šatů, z nichž každý kus je originál. Šije z nejdražších materiálů, vyšívá zlatými nitěmi. Na jednom modelu pracuje deset lidí více než týden. Šije jen pro ženy. Jediní muži, kteří se mohou pochlubit jejími modely jsou členové policejního sboru v Abú Zabí, kterým navrhla uniformy.

Obrazek

 

 

  

Blanka Matragi zdědila svůj umělecký talent po tatínkovi, který byl uměleckým sklářem. Nejdříve se vydala v jeho stopách. Vyučila se brusičkou skla a studovala střední průmyslovou školu sklářskou. Potom přišlo na řadu oděvní výtvarnictví na Vysoké škole umělecko průmyslové v Praze. Během studií se seznámila s Makramem Matragim a po svatbě s ním odjela do exotického Libanonu. Tam začala pracovat v soukromém módním salónu. S pokračující válkou ale byli majitelé nuceni salón zavřít.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář